فواید دویدن

فواید دویدن

در دنیای امروز استرس ها و تنش های زیادی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد همنین سبک زندگی ماشینی که به افراد غالب شده است نوعی خطر جدی برای سلامتی افراد می باشد. در این میان فعالیت های بدنی خصوصا دویدن فواید زیادی برای افراد دارد و می تواند بسیاری از زیان های این سبک زندگی را جبران کند. آزمایشگاه دکتر برادران اصفهان در این مقاله به فواید برای افراد می پردازد.

کمتر به مراجعه به پزشک نیازمند می شوید: اکثر افرادی که به صورت روزانه به دویدن می پردازند به میزان قابل توجهی کمتر به بیماری های مزمن دچار می شوند. همچنین شانس ابتلا به سرطان سینه در زنانی که نسبت به بقیه زمان بیشتری را به دویدن اختصاص می دهند، ۳۰ درصد کمتر است .
می توانید بیشتر کربوهیدرات مصرف کنید: اگر تمایل دارید که راحت تر غذا بخورید و راحت تر کربوهیدرات مصرف کنید، آزمایشگاه دکتر برادران اصفهان  راه حل منطقی به شما پیشنهاد می دهد که سوخت و ساز بدن خود را نیز افزایش دهید و این کار با ورزش امکان پذیر است.

طور عمر بیشتری دارید:  کسی که بیشتر می دود، نه تنها شانس بروز بیماری ها و معلولیت ها را در خود کاهش داده است، بلکه فعالیت در سنین بالاتر نیز برای او آسان تر است.  آزمایشگاه دکتر برادران به کسانی که تمایل به طول عمر دارند توصیه میکند که ورزش را در زندگی خود جای دهند. دویدن، حتی برای یک بار در هفته می تواند موهبت هایی چون افزایش عمر و سلامت بیشتر را به شما هدیه کند.
زودتر وزن کم می کنید: اگر کاهش وزن دغدغه این روز های شما است آزمایشگاه دکتر برادران بهترین روش را ایجاد تحرک وفعالیت بدنی می داند که در کنار ایجاد سلامتی می توانید خوش اندام تر نیز بشوید.دویدن، به عنوان مثال، یک فرد ۷۰ کیلویی می تواند ۸۵۰کالری را با یک ساعت دویدن بسوزاند.
حافظه خود را تقویت می کنید: انجام مرتب ورزش بتعث می شود که خطر ابتلا به کاهش حافظه و زوال عقل در شما کاهش  برخی تحقیقات نشان داده اند که دویدن، از مغز در برابر آلزایمر محافظت می کند و احتمال بروز آلزایمر را در افرادی که سابقه این بیماری در خانواده شان وجود داشته، کاهش داده است.
فشار خون تان کاهش می یابد: اگر از فشار خون رنج می برید توصیه متخصصین آزمایشگاه دکتر برادران به شما این است که حتما ورزش کنید زیرا که فعالیت بدنی فشار خون را متناسب می کند.
استخوان هایتان محکم تر می شوند: دویدن جزو ورزش های مقاومتی است و علاوه بر کمک به ساخت ماهیچه های قوی تر، به سالم ماندن استخوان ها حتی در افراد مسن کمک می کند.
خواب بهتری خواهید داشت: دوندگان خواب بهتری نسبت به سایر افراد دارند. دویدن، افزایش کیفیت خواب و در نتیجه کارایی بهتر در طول روز را منجر می شود.
استرس را با دویدن دور می کنید: پیشنهاد دیگر آزمایشگاه دکتر برادران به شما این است که دویدن را جایگزین نشستن و تماشای تلویزیون کنید. این مساله علاوه بر کمک به سلامتی، منجر به افزایش سطح سروتونین در مغز می شود که به کاهش استرس کمک می کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.