غذاهای مفید برای دیابتی ها

غذاهای مفید برای دیابتی ها

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: از مواد غذایی مفید برای دیابتی‌ها می‌توان به مواد غذایی ترش مانند غوره, آبغوره, آبلیمو, سماق و زرشک اشاره کرد.

مقیمی گفت: میان گوشت‌ها گوشت بره و بزغاله یک‌ساله, گوشت ماکیان و ماهی و همچنین میان نوشیدنی‌ها ماءالجبن بسیار برای دیابتی‌ها مفید است.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: مواد غذایی سرد و تر مانند جواسفرزه, نخودسیب, توت سیاه, گزنه,گشنیز, شلغم, قره‌قاط نیز برای دیابتی‌ها بسیار مفید بوده، همچنین دیابتی‌ها از مصرف غذاهای خیلی شیرین, شور, تند باید پرهیز کنند.

مقیمی ادامه داد: غذاهای لطیف مانند آبگوشت بلدرچین, آبگوشتی از گوشت گوسفند, سیب رنده شده, انار و “به” برای دیابتی‌ها بسیار مفید است.

وی گفت: دیابتی‌هایی که دارای مزاج سرد و تر هستند, باید از مواد غذایی گرم و خشک در رژیمشان به کار گیرند، همچنین افراد سرد و تر چاق و پف‌آلود هستند و بسیار آرام و کُند هستند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران متذکر شد: دیابتی‌ها از مصرف ماکارونی, کله‌پاچه, حلیم و غذاهای غلیظ باید پرهیز کنند چرا که از مصرف این غذاها خون غلیظی تولید می‌شود که موجب افزایش قند خواهد شد.

مقیمی اضافه کرد: در بیماری‌هایی که خطر گرفتگی عروق وجود دارد نباید غذاهای سنگین و غلیظ داده شود، همچنین انسداد عروق از مشکلاتی است که دیابتی‌ها با آن روبه‌رو خواهند شد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.