توصیه های آزمایشگاه دکتر برادران، استخرهای عمومی

توصیه های آزمایشگاه دکتر برادران، استخرهای عمومی

با توجه به اینکه شنا در استخر های عمومی امروزه یک فعالیت تفریحی رایج می باشد آزمایشگاه دکتر برادران لازم می داند به نکاتی در این باره اشاره کند.

با شناکردن در استخر های عمومی بدن خود را در خطر انواع عارضه ها و بیماری های مهلک از جمله آسم و آلرژی قرار می دهید. کارشناسان آزمایشگاه دکتر برادران معتقدند آلودگی برخی از استخرها مهم‌ترین عامل شیوع بیماری‌های آسم و آلرژی در تابستان است.

کیفیت آب استخرها یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت. شفافیت از مهم ترین ویژگی های ظاهری آب استخرهای شنا به شمار می آید و از جنبه های زیر حائز اهمیت است.

-شفافیت آب استخر باید به حدی باشد که یک صفحه سیاه و سفید به قطر ۱۵ سانتی متر در عمیق ترین نقطه استخر به راحتی دیده شود.

-عدم وجود ذرات معلق و کلوئیدی که مانع تماس مستقیم و مناسب عامل گندزدایی می شود.

آزمایشگاه دکتربرادران اضافه می کند که کلر آب استخرها نباید از یک حد مجاز بیشتر شود و بیماری هایی که کلر آب استخر می تواند آن را تشدید کند آسم و آلرژی است.

-همچنین این موضوع بسیار مهم می باشد که وایتکس جزء سموم است و حتی تنفس آن در فضای بسته خطر مرگ را در پی دارد و به جای این ماده خطر آفرین باید از کلر و پرکلرین استفاده کرد.

– استخر ها به ویژه در تابستان موجب بیماری های پوستی مثل عفونت های قارچی،عفونت میکروبی ،قرمزی،خشکی و التهاب پوست و سوزش چشم می شود. آزمایشگاه دکتر برادران توجه شما را به این موضوع جلب می کند که ویروس ها می توانند توسط رطوبت رشد کنند و به فرد دیگری انتقال یابند.

– رفتن به استخر معمولا بین سنین ۱۲ تا ۳۰ شایع تر است.اما توصیه آزمایشگاه دکتر برادران به شما این است که برای کودکان بین ۸تا ۱۲ سال مراقبت های بیشتری صورت گیرد.همچنین بهتر است برای تمام گروه های سنی رفتن به استخر و شنا کردن حداکثر دو روز در هفته باشد.

– پیشنهاد آزمایشگاه برادران این است افرادی که گرمازده هستند لازم است تا برطرف نشدن بیماری خود شنا نکنند زیرا در بعضی مواقع آب استخر می تواند عفونت های میکروبی و یا ویروسی را در بدن آن ها ایجاد کند.

توصیه آزمایشگاه دکتر برادران این است که برای جلوگیری از بروز این مشکلات قبل از رفتن به حمام دوش بگیرید، از استفاده وسایل مشترک مثل حوله و دمپایی ها بپرهیزیم.همچنین باید قبل از رفتن به هر استخری نسبت به تمیز بودن آن ها مطمئن شویم.

آزمایشگاه دکتر برادرن اصفهان امیدوار است که با ارتقا سطح بهداشت فردی و همچنین کیفیت خدمات استخر ها شاهد کاهش انتقال بیماری ها شویم.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.