اشتباهات رايج در ميوه خوردن

اشتباهات رايج در ميوه خوردن

افراد در خوردن میوه ها دقت کافی ندارند و گاهی اوقات با انجام برخی اشتباهات که به عادت عمومی تبدیل شده خود را از خواص کامل میوه ها محروم می کنند و حتی گاهی سلامتی خود را نیز به خطر می اندازند، آزمایشگاه دکتر برادران اصفهان در ادامه به برخی از استباهات رایج مردم درمورد خوردن میوه را بیان می کند.

ميزان نامشخصي ميوه مي خوريد.
درست است که میوه ها به نظر سالم و خالی از چربی و هستند و شما را چاق نمی کنند و سلامتی شما را به خطر نمی اندازند اما در حقیقت پر خوری در میوه خوردن هم ممکن سلامتی شما را به خظر بیاندازد. از آنجا که طعم ميوه ها شيرين و دلچسب است، ممکن است بدون اينکه متوجه شويم پرخوري کنيم. در اين حالت قند خون به دليل گلوکز و کالري بالا مي رود و منجر به افزايش وزن مي شود.

چه مقدار بايد ميوه بخوريم؟

آزمایشگاه دکتربرادران میزان میوه مورد نیاز هر فرد را تقریبا به میزان دو فنجان در روز توصیه می کند که البته اين مقدار بسته به سن و سطح تناسب اندام متفاوت است. سعی کنید در هر وعده که میوه می خورید به میزان نصف یک فنجان میوه میل کنید و در کل روز به مقدار دو فنجان برسید.

بر اساس ميزان گرسنگي تان انتخاب متفاوتي نمي کنيد.
صداي شکمتان درآمده و هنوز چند ساعتي تا آماده شدن غذا باقي است؟ يا فقط دوست داريد چيزي بخوريد که هوستان به شيريني را فرو بنشاند؟ توصیه آزمایشگاه دکتربرادران اصفهان این است که قبل از اينکه بخواهيد چيزي انتخاب کنيد ابتدا اين مورد را براي خود روشن کنيد. براي مثال يک سيب بزرگ ۱۲۰ کالري دارد اما يک سيب کوچک فقط ۵۳ کالري. همچنين هنگام انتخاب يک سيب را هرگز در اندازه با يک پرتقال مقايسه نکني. کالري يک پرتقال بزرگ در واقع برابر است با کالري يک سيب کوچک.

ميوه را به تنهايي مي خوريد.
سعی کنید میوه ها را به تنهایی نخورید زیرا که میوه پتانسيلش این را دارد که قند خونتان را بالا ببرد و سپس باعث سقوط آن شود. ميوه را با مقداري پروتئين ترکيب کنيد ، آزمایشگاه  دکتر برادران اصفهان پیشنهاد می دهد که مثلا مقداري پنير يا کره بادام زميني استفاده کنید اين کار باعث مي شود ميوه باعث فراز و فرود ناگهاني در قند خونتان نشود. ميوه باعث افزايش سطح انسولين و پروتئين باعث بالا رفتن هورمون گلوکاگون مي شود. اين دو هورمون براي ثابت نگه داشتن سطح قند خون با يکديگر کار مي کنند..

Leave a Reply

Your email address will not be published.